DIECEZJA SIEDLECKA
10 maja 2025 r. Imieniny obchodzą: Antonina, Izydor, Antoni
Czytania: (Dz 9,31-42); (Ps 116B,12-13.14-15.16-17); Aklamacja (J 6,63b.68b)Ewangelia: Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl
Czerniak lubi słońce
List pasterski Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY na Niedzielę Dobrego Pasterza (2025)
Powiat miński po roku kadencji
Gospodarka łowiecka, a myślistwo - fakty i mity /Audycja z 9 maja 2025 r./
Kolejne centrum handlowe w Radzyniu Podlaskim
Polscy motocykliści zapalili znicze na polskich cmentarzach w Iranie
Po raz trzeci w Drohiczynie obył się Kongres Kultury Chrześcijańskiej
Śpiewali o zdrowiu /VIDEO/
Weekend w regionie
Żywy towar na targowisku w Trzebieszowie
18 maja Msza św. inaugurująca pontyfikat Leona XIV
ŚRODA II TYDZIEŃ ADWENTU: 12 GRUDNIA (2014-12-09 21:12:12)
Mt 11, 28-30 Chrystus pokrzepia utrudzonych W Palestynie woły często były sprzężone ze sobą. Dwoje zwierząt lżej mogło ciągnąć bardzo duży ciężar. Czy nie dlatego Jezus przywołuje obraz jarzma? Jesteśmy sprzężeni z Jezusem i razem ciągniemy ciężar.
Mt 11, 28-30
Chrystus pokrzepia utrudzonych
W Palestynie woły często były sprzężone ze sobą. Dwoje zwierząt lżej mogło ciągnąć bardzo duży ciężar.
Czy nie dlatego Jezus przywołuje obraz jarzma? Jesteśmy sprzężeni z Jezusem i razem ciągniemy ciężar.
A jeśli czasem jesteśmy zmęczeni lub słabi, wiemy, że zawsze możemy polegać na Jezusie, że weźmie ten ciężar na siebie. Jego moc może z łatwością nadrobić naszą słabość. Jego siła może pomóc nam nieść każde brzemię. Autorzy duchowi podają cztery możliwe przyczyny, dla których jarzmo może przestać być ciężkie. Świadomość własnej siły, ufność w to, iż zdołamy unieść ten ciężar, gdyż Chrystus zapewnia nas, że nikt nie będzie doświadczany ponad swoje siły. Świadomość, iż ciężar ten musimy nieść jedynie przez pewien odcinek drogi; życie jest krótkie w porównaniu z wiecznością. Dobrowolna zgoda na ciężar, wynikająca z miłości: jeśli kochamy kogoś, chętnie poniesiemy mu nawet najcięższe walizki. Kiedy ciężar niesie się we dwójkę, waży mniej, a my przecież niesiemy nasze brzemię z Chrystusem. Jeśli te cztery powody zostaną ukazane tylko w taki sposób, w sposób abstrakcyjny, nie będą zbyt przekonujące. Nabierają natomiast wartości, kiedy wynikają z doświadczenia tego, kto je przeżył. Święta Ludwina nie była w stanie znieść swojej ciężkiej choroby i myślała o samobójstwie. Jednak w pewnej chwili zrozumiała, iż cierpiała z Chrystusem. Umarła radosna, mówiąc: gdybym wiedziała, że odmawiając Zdrowaś Mario odzyskałabym zdrowie, chyba bym go nie odmówiła.
A jeśli czasem jesteśmy zmęczeni lub słabi, wiemy, że zawsze możemy polegać na Jezusie, że weźmie ten ciężar na siebie. Jego moc może z łatwością nadrobić naszą słabość. Jego siła może pomóc nam nieść każde brzemię.
Autorzy duchowi podają cztery możliwe przyczyny, dla których jarzmo może przestać być ciężkie.
Jeśli te cztery powody zostaną ukazane tylko w taki sposób, w sposób abstrakcyjny, nie będą zbyt przekonujące. Nabierają natomiast wartości, kiedy wynikają z doświadczenia tego, kto je przeżył.
Święta Ludwina nie była w stanie znieść swojej ciężkiej choroby i myślała o samobójstwie. Jednak w pewnej chwili zrozumiała, iż cierpiała z Chrystusem.
Umarła radosna, mówiąc: gdybym wiedziała, że odmawiając Zdrowaś Mario odzyskałabym zdrowie, chyba bym go nie odmówiła.
< powrót
Parafia Św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach
Copyright 2007 - Realizacja KreAtoR